skip to main content

Boges, Jeffrey Assistant Principal
Mays, Renee Principal
Jones, Rosemery Assistant Principal

Allen, Shelia Science/Teacher
Bacon-Davis, Kimberly 6th Grade ELA/Reading
Bhukya, Usha Resource Teacher (6th Grade)
Boges, Jeffrey Assistant Principal
Campbell, Elizabeth ESOL Teacher
Champion, Hayley
Clayton, Kizzy Academic Coach
Coley, Kelvin
Coley, Yolanda 5th grade Teacher/Team Leader
Colson, Danielle Connections/Teacher
Crawford, Shatyriah 4th Grade ELA
Farley, Alexis 4th Grade
Foster, Marlin 6th Grade
French, Shalnica Math
Godwin, Jennifer ELA
Gorton, Kori ELA, 5th Grade
Grantham, Juli
Gross, Hala 4th ELA
Hardwick, Xatavius 5th Grade
Harris, Evette ELA
Hawkins, Jamie 4th Grade
Hill, Tanyette 5th Grade
Holloway, James Social Studies
Holmes, Derrica 6th Grade Mathematics
Jackson, Pearline Special Education
Jones, Rosemery Assistant Principal
Kendall, Vontessa 6th Grade Math Teacher
Kimbrel, Whitney
Lake, April
Lannu, Arlin Nurse
Layton, Karen
Lloyd, Laura 4th Grade Math & Science
Lowery, Katie Math/Science (Co-T), 5th Grade
Maddux, Juli 5th ELA
Mann, Lakeshia 5th Grade
Mays, Renee Principal
McNamara, Christy
Mercer, Sonia Paraprofessional
Moncus, Mary 5th Grade Science
Moore, Maggie Media Specialist
Moore, Tyler P. E.
Myers, Denise 5th Grade Science and Social Studies Teacher
Peacock, Hugh Chorus
Peek, Jennifer Mathematics Enrichment and Intervention
Pride, Amy 4th Grade
Queenie, Shanna Special Education (Small Group Instruction)
Ray, Camihya 6th Grade Math
Reeves, Genesis 4th Grader Teacher
Rowland, Holly Special Education
Satharla , Dolly Science
Shemwell, Lauren EIP
Shufflebarger, Mitzi Fourth Grade
Smith, Felicia Social Studies
Smith, Raphael
Smith, W. EIP
Strickland, Amy 5th Grade
Strickland, Emily STEM Lab
Swords, Jordan Math (ELL), 4th Grade
Tremble, Alvin
Tullis, Alia
Volley, Monisha Fourth Grade
Wainwright, Lorie
Walker, Andrea Special Education Teacher
Walker, Christina ELL
Wallace, Amla Fourth Grade
Wallace, Selena EIP
Walters, Hollie Academic Coach
Wheeler, Sharon Gifted Education 4th/5th
Williams, Shebbie Band
Williamson, Linda EIP Fifth Grade Math
Willis, Taria ELA
Woodson, Ashley Special Education
Wright-Bettis, Tawana Counselor
Young, Arthur 4th Grade
Young, Heather 4th Grade ELA

Bridges, Xsaivious Technology
Carr, Chassidy Paraprofessional
Coleman , Crystal Attendance Clerk
Goggins, Elaine Paraprofessional
Holley, Jeraldine Paraprofessional
Mercer, Sonia Paraprofessional
Moore, Maggie Media Specialist
Nix, Emily Administrative Assisstant
Raven, Cheryl Sped Paraprofessional
Reese, Erica Paraprofessional
Wallace, Brittany Paraprofessional
Watts, D'Auntra SPED Paraprofessional
West, Priscilla Special Programs
Wilson, Ruby Bookeeper
Wright-Bettis, Tawana Counselor